Motorkářské boty

Nabízíme široký výběr motorkářských bot na cestování, chopper, máme v nabídce dámské i dětské motorkářské boty.
Český motoshop - MOTORKÁŘSKÉ BOTY

SK verzia - Topánky na motorku

 

Co je důležité při výběru moto bot ?

   Nabídka motocyklových bot je opravdu široká. Pokud tedy nemáte jasnou představu o tom, které boty jsou pro Vás ty pravé, podívejte se na několik tipů, které Vám mohou při výběru pomoci.

   Záleží především na typu Vašeho motocyklu a také na zaměření – podle toho můžeme rozlišit obuv na chopper, enduro, motocross, cestovní či sportovní motorky.

 

 

   Správně zvolená motocyklová obuv Vás může při pádu ochránit od možných poranění. Proto by obuv měla sahat alespoň ke kotníkům a pevně sedět na noze, aby Vám při pádu nesklouzla.

 

  • Ochrana

Většina moto bot je zesílena v oblasti holeně, kotníků, paty a špičky. Samozřejmostí je zesílení v oblasti řazení. Sportovní boty mají navíc slidery, které boty chrání proti odření. Pro Vaši bezpečnost na cestách bývají boty opatřeny reflexními prvky.

 

 

 

  • Materiál

Moto boty bývají nejčastěji vyrobeny z kůže, někdy v kombinaci s textilem. Na důležitých místech jsou boty zpevněny tvrzenou gumou, plastem, kovem či karbonem.

 

 

 

  • Podrážka

Podrážka by měla být protiskluzová, z pevné gumy odolávající mastnotám. Na trhu se můžeme setkat s výrobci, kteří nabízejí boty se speciální ortopedickou podrážkou tlumící nárazy.

 

  • Přednosti

Některé motocyklové boty jsou vybaveny nepromokavou membránou, která Vás po nějakou dobu ochrání při jízdě v dešti. Značka membrány bývá uvedena na povrchu boty. Pokud se však vydáte na delší cestu, rozhodně si s sebou přibalte nepromokavé návleky na boty.

 

 

Tabulka velikostí

 

 

www.motoobleceni-na-motorku.cz