Motorkářské kalhoty

Motorkářské kalhoty se dělí jako motorkářské bundy na textilní a kožené. Většina motorkářských kalhot obsahuje protektory.

Český motoshop - MOTORKÁŘSKÉ KALHOTY

SK verzia - Nohavice na motorku

 

Dělení moto kalhot

Stejně jako motorkářské bundy, i kalhoty dělíme hlavně podle použitého materiálu na textilní a kožené. Dále můžeme rozlišit dámské, pánské nebo unisex kalhoty.

 

  

 

 

Textilní moto kalhoty

Vrchní materiál bývá vysoce odolný proti oděru a pevný při pádu. Kalhoty jsou standardně vybaveny vyjímatelnými protektory na kolenou, nepromokavou membránou, odnímatelnou termovložkou a zipem pro spojení kalhot s bundou (krátký nebo dlouhý).

 

 

K dalším přednostem, kterými mohou motorkářské kalhoty vynikat, patří:

  • Větrací otvory – nejčastěji v oblasti stehen.

 

  • Pásky na úpravu šířky nohavice a pasu.

 

  • Nepromokavé zipy.

  • Reflexní prvky.

  • Nastavitelné chrániče – jejich polohu přizpůsobíte vlastní postavě.

  • Neklouzavá úprava v sedu.

 

Kožené moto kalhoty

Kožené kalhoty jsou vyrobeny z kvalitní kůže. Kůže je složena z jemných vláken, která jsou pevně spojena jedno k druhému, ale nezabraňují pronikání vzduchu. Pro ještě lepší ventilaci může být kůže v oblasti stehen či lýtek perforovaná (díky otvorům v kůži je zajištěno perfektní odvětrávání). Klasické kalhoty na chopper obvykle neobsahují chrániče. Díky široké nabídce na trhu jsou však dostupné i kalhoty s vyjímatelnými chrániči na kolenou a bocích. U sportovních typů kožených kalhot může být pro větší komfort použit elastický materiál v místech ohybu. Co jiného ještě můžete ocenit při výběru kalhot? Použití dvojité kůže na kolenou a/nebo v sedací části, reflexní prvky a zip pro sepnutí s bundou.

       

 

Tabulky velikostí

 

www.motoobleceni-na-motorku.cz