Motorkářské rukavice

Motorkářské rukavice máme v nabídce na každou sezónu od lehkých rukavic až po zimní zateplené rukavice.

Český motoshop - MOTORKÁŘSKÉ RUKAVICE

SK verzia - Rukavice na motorku

 

Čím se řídit při výběru vhodných motocyklových rukavic?

V prvé řadě je důležité si uvědomit, na jakém motocyklu jezdíte a za jakého počasí. Podle toho si zvolíte rukavice vhodné na chopper, motocross, cestovní či sportovní motorku, rukavice s perforovanou kůží pro dokonalé odvětrávání nebo termo rukavice pro chladnější dny. Stejně jako u jiného moto oblečení, také u rukavic je důležité vybrat správný střih a velikost. Ve velkých rukavicích nebudete mít tak dobrý cit v prstech, naopak malé rukavice Vám budou svírat prsty a mohou při delší jízdě způsobit otlaky.

Rukavice se vyrábějí nejčastěji z kůže nebo textilních materiálů. V případě pádu Vám větší ochranu poskytne kožená rukavice! Při jejím zkoušení myslete na to, že se kůže časem roztáhne. 

Bezpečné rukavice jsou samozřejmě ty, které jsou vybaveny chrániči (viz fotografie). Pro snížení rizika zlomení malíčkové hrany může být malíček rukavice spojen s prsteníčkem. Na povrchu dlaně bývá standardně protiskluzový materiál.

 

 

Pro lepší citlivost jsou na trhu dostupné rukavice z klokaní kůže, která je velmi jemná, nebo rukavice, kde jsou švy na prstech šité z vnější strany.

  

Pokud vyjíždíte na delší cesty, doporučejeme zakoupení rukavic s nepromokavou membránou nebo nepromokavých návleků na rukavice, což zamezí vniknutí vody.

 

Tabulka velikostí 

www.motoobleceni-na-motorku.cz